Menu

ÅRGANG 2008 - DRENGE U14

Velkommen til Årslev Boldklubs U14 drengeafdeling

Vores mål med træningen er:

- At skabe et stærkt kammeratskab blandt drengene
- At de bliver udviklet såvel fodboldmæssigt som socialt
- At skabe glæde og selvværd hos samtlige spillere,

samtidigt med at de bliver udfordret.

Hvad vil vi med drengene?:

Vi vil have nogle glade drenge, som dyrker fællesskabet, motion og selvfølgelig skal vi spille en masse fodbold. Vi skal selvfølgelig også vinde nogle kampe, men det gode kammeratskab er vigtigst.

Hvorfor:

Fordi det er vigtigt at dyrke motion, og samtidig skal vi jo spille fodbold resten af livet. 😉

 

Vil du melde dig til sammen med drengene?

Så tryk her: Indmeldelse i afdelingen og vælg så den rigtige afdeling.

Holdets stab

Træner
ingen pic
Carsten Søndergaard
Træner
ingen pic
Henrik Vinther Ipsen
Træner
profil
Christian Gerner Suhr
Holdleder
ingen pic
Kim Nørregren
Holdleder
ingen pic
Thomas Gregers Mortensen

StillingU14 Drenge Liga 2A (2008) 11M - efterår 2021 • Pulje 612

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Ammitsbøl/Egtved 0 0 0 0 0
2 Dalum IF 0 0 0 0 0
3 FC Sønderborg 0 0 0 0 0
4 IF Lyseng 0 0 0 0 0
5 MG & BK 0 0 0 0 0
6 Næsby BK 0 0 0 0 0
7 S.f.B-Oure 0 0 0 0 0
8 Årslev BK 0 0 0 0 0

StillingU14 Drenge Liga 3 (2008) 11M - efterår 2021 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Dalum IF 0 0 0 0 0
2 Korup Ubberud Ungdom 0 0 0 0 0
3 Langeskov IF 0 0 0 0 0
4 O K S 0 0 0 0 0
5 Otterup B & IK 0 0 0 0 0
6 Årslev BK 0 0 0 0 0

StillingU14 drenge Liga 5 (2008) 11M - efterår 2021 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 ERI 0 0 0 0 0
2 FEH Fodbold 0 0 0 0 0
3 Glamsbjerg IF 0 0 0 0 0
4 Ringe BK 0 0 0 0 0
5 Rudkøbing BK 0 0 0 0 0
6 Sanderum/BBB 0 0 0 0 0
7 SFF 2015 0 0 0 0 0
8 SSV Højfyn 0 0 0 0 0
9 Stenstrup IF 0 0 0 0 0
10 Årslev BK 0 0 0 0 0

StillingU13 Drenge Liga 3/4 (M/A)(2009) 8M - efterår 2021 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Dalum IF 0 0 0 0 0
2 MG & BK 0 0 0 0 0
3 O K S 0 0 0 0 0
4 Ringe BK 0 0 0 0 0
5 S.f.B. 0 0 0 0 0
6 Sanderum/BBB 0 0 0 0 0
7 Skårup IF 0 0 0 0 0
8 Stjernen BK 0 0 0 0 0
9 Aarslev BK 0 0 0 0 0

StillingU13 Drenge Liga 6 (C)(2009) 8M - efterår 2021 • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Broby/Verninge 0 0 0 0 0
2 FEH Fodbold 0 0 0 0 0
3 Krarup/Espe SG & I 0 0 0 0 0
4 Nr. Lyndelse / Søby F.C. 0 0 0 0 0
5 Ringe BK 0 0 0 0 0
6 Årslev BK 0 0 0 0 0

StillingU13 Drenge Liga 1B (2009) 8M - efterår 2021 • Pulje 713

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Boldklubben Marienlyst 0 0 0 0 0
2 FC Skanderborg 0 0 0 0 0
3 IF Lyseng 0 0 0 0 0
4 S.f.B. 0 0 0 0 0
5 Aarslev BK 0 0 0 0 0

KampprogramU14 Drenge Liga 2A (2008) 11M - efterår 2021 • Pulje 612

August 2021

Årslev BK
12. aug
Kl. 17.30
Hjemme
Netplan Arena

MG & BK

S.f.B-Oure
20. aug
Kl. 18.30
Ude
S.f.B. Hellegårdsvej

Årslev BK

Årslev BK
27. aug
Kl. 18.00
Hjemme
Netplan Arena

Ammitsbøl/Egtved
September 2021

IF Lyseng
4. sep
Kl. 11.30
Ude
Lyseng Idrætspark

Årslev BK

Årslev BK
17. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Netplan Arena

Dalum IF

FC Sønderborg
26. sep
Kl. 12.00
Ude
Sønderborg Stadion

Årslev BK
Oktober 2021

Årslev BK
1. okt
Kl. 17.00
Hjemme
Netplan Arena

Næsby BK

MG & BK
9. okt
Kl. 00.00
Ude
MG & BK.s anlæg

Årslev BK

Årslev BK
14. okt
Kl. 17.00
Hjemme
Netplan Arena

S.f.B-Oure

Ammitsbøl/Egtved
30. okt
Kl. 11.30
Ude
Egtved Kunstgræs

Årslev BK
November 2021

Årslev BK
5. nov
Kl. 18.00
Hjemme
Netplan Arena

IF Lyseng

Dalum IF
14. nov
Kl. 13.00
Ude
Dalum - Kunstgræsbane

Årslev BK

Årslev BK
26. nov
Kl. 18.00
Hjemme
Netplan Arena

FC Sønderborg
December 2021

Næsby BK
4. dec
Kl. 11.00
Ude
ALPI Arena Næsby

Årslev BK

KampprogramU14 Drenge Liga 3 (2008) 11M - efterår 2021 • Pulje 1

August 2021

Langeskov IF
22. aug
Kl. 00.00
Ude
Langeskov Stadion

Årslev BK

Årslev BK
27. aug
Kl. 18.15
Hjemme
Netplan Arena

Dalum IF
September 2021

O K S
5. sep
Kl. 00.00
Ude
OKSON-Park

Årslev BK

Korup Ubberud Ungdom
11. sep
Kl. 11.00
Ude
Ubberud Stadion

Årslev BK

Årslev BK
17. sep
Kl. 17.15
Hjemme
Netplan Arena

Otterup B & IK

Årslev BK
25. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Netplan Arena

Langeskov IF
Oktober 2021

Dalum IF
3. okt
Kl. 00.00
Ude
Dalum Stadion

Årslev BK

Årslev BK
9. okt
Kl. 12.30
Hjemme
Netplan Arena

O K S

Årslev BK
12. okt
Kl. 17.30
Hjemme
Netplan Arena

Korup Ubberud Ungdom

Otterup B & IK
24. okt
Kl. 11.00
Ude
Nordfyns Bank Arena

Årslev BK

KampprogramU14 drenge Liga 5 (2008) 11M - efterår 2021 • Pulje 1

August 2021

SSV Højfyn
22. aug
Kl. 00.00
Ude
Albani Arena Skalbjerg

Årslev BK

ERI
29. aug
Kl. 14.30
Ude
Rantzausminde Hallen (ude)

Årslev BK
September 2021

Årslev BK
5. sep
Kl. 10.30
Hjemme
Netplan Arena

Sanderum/BBB

SFF 2015
12. sep
Kl. 00.00
Ude
Boe Byg Arena - Svanninge

Årslev BK

Årslev BK
19. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Netplan Arena

Glamsbjerg IF

Ringe BK
27. sep
Kl. 18.30
Ude
Ringe Stadion

Årslev BK
Oktober 2021

Årslev BK
3. okt
Kl. 11.30
Hjemme
Netplan Arena

Stenstrup IF

FEH Fodbold
10. okt
Kl. 00.00
Ude
Ebberup Hallen (ude)

Årslev BK

Årslev BK
19. okt
Kl. 17.00
Hjemme
Netplan Arena

Rudkøbing BK

KampprogramU13 Drenge Liga 3/4 (M/A)(2009) 8M - efterår 2021 • Pulje 1

August 2021

Skårup IF
21. aug
Kl. 10.00
Ude
Skårup Stadion

Aarslev BK

Aarslev BK
28. aug
Kl. 11.00
Hjemme
Netplan Arena

Ringe BK
September 2021

Stjernen BK
5. sep
Kl. 10.00
Ude
Østbyens Stadion

Aarslev BK

Aarslev BK
15. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Netplan Arena

Sanderum/BBB

Aarslev BK
19. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Netplan Arena

Dalum IF

MG & BK
26. sep
Kl. 00.00
Ude
MG & BK.s anlæg

Aarslev BK
Oktober 2021

Aarslev BK
3. okt
Kl. 10.30
Hjemme
Netplan Arena

S.f.B.

O K S
10. okt
Kl. 00.00
Ude
OKSON-Park

Aarslev BK

KampprogramU13 Drenge Liga 6 (C)(2009) 8M - efterår 2021 • Pulje 2

August 2021

FC Broby/Verninge
22. aug
Kl. 00.00
Ude
FC Broby Arena

Årslev BK

Ringe BK
25. aug
Kl. 18.30
Ude
Ringe Stadion

Årslev BK
September 2021

Årslev BK
5. sep
Kl. 10.45
Hjemme
Netplan Arena

Krarup/Espe SG & I

FEH Fodbold
12. sep
Kl. 00.00
Ude
Haarby Stadion

Årslev BK

Årslev BK
19. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Netplan Arena

Nr. Lyndelse / Søby F.C.

Årslev BK
25. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Netplan Arena

FC Broby/Verninge
Oktober 2021

Årslev BK
1. okt
Kl. 17.00
Hjemme
Netplan Arena

Ringe BK

Krarup/Espe SG & I
10. okt
Kl. 11.00
Ude
Espe Hallen (ude)

Årslev BK

Årslev BK
17. okt
Kl. 14.00
Hjemme
Netplan Arena

FEH Fodbold

Nr. Lyndelse / Søby F.C.
24. okt
Kl. 16.00
Ude
Carl Nielsen Hallen

Årslev BK

KampprogramU13 Drenge Liga 1B (2009) 8M - efterår 2021 • Pulje 713

August 2021

FC Skanderborg
18. aug
Kl. 19.00
Ude
Fælleden - Øvre

Aarslev BK

Aarslev BK
23. aug
Kl. 17.30
Hjemme
Netplan Arena

Boldklubben Marienlyst

IF Lyseng
29. aug
Kl. 12.00
Ude
Lyseng Idrætspark

Aarslev BK
September 2021

S.f.B.
5. sep
Kl. 13.00
Ude
S.f.B. Hellegårdsvej

Aarslev BK

Spillerliste

profil
Alexander Simonsen
ingen img
Andreas Krogh Agergaard
profil
Anton Karup
profil
Arian Mittelstein
profil
August Holmelund
ingen img
Benjamin Riise Andersen
profil
Benjamin Schouw
profil
Daniel Larsen
ingen img
Elias Møller Rasmussen
profil
Emil Fakkenor
profil
Emil Riisom Pedersen
profil
Frederik Andersen
profil
Frederik Høy Thomsen
profil
Frederik Møller
profil
Frederik Wind
profil
Gustav Dreisig
profil
Gustav Haastrup
profil
Hans Kristian Toftheyggj Lund
profil
Holger Storgaard
profil
Jakob Nørregren
ingen img
Jens Skou
ingen img
Jeppe Augustinus
ingen img
Johan Hartmann
profil
Johan Søndergaard
profil
Jonas Kragh
ingen img
Kristoffer Madsen
profil
Lauritz Lysholdt-Andersen
profil
Lucas Larsen
profil
Lukas Bakkelund
ingen img
Lukas Hjorslev Møller Haugstrup
profil
Mads Köser
ingen img
Magnus Løhde Andersen
ingen img
Magnus Moncarz Hansen
profil
Malik Witte
profil
Malte Askebjerg
profil
Malte Sønderskov
profil
Malthe Lunddal
profil
Marcus Jensen
profil
Mathias Petersen
profil
Mathias Prinsholm
ingen img
Max-Emil Rosenfeldt
ingen img
Mikkel Brix Munk
profil
Mikkel Slot Bjufstrøm
profil
Noah Emil Freltoft Stenderup
profil
Noah Kruse Malling
profil
Noah Tias Warming
profil
Oliver Stenstrøm Kristiansen
ingen img
Phillip Løhde Andersen
profil
Rasmus Storm Hansen
ingen img
Richard Lau Tornelund
profil
Sigurd Rohan Willadsen
profil
Silas Hardorf
profil
Simon Hansen
profil
Simon Shah Nielsen
profil
Theis Nicolajsen
profil
Tobias Ellegaard Ipsen
profil
Tobias Grodt Smet
profil
Valdemar Munck
profil
Valdemar Raistrick
profil
Vegal Khan
profil
Viggo Hvidtfeldt Rasmussen
profil
Viktor Østrup-Mortensen
profil
Xander Bønnelykke