Menu

ÅRGANG 2009 - DRENGE U14

Vil du melde dig til sammen med drengene?

Så tryk her: Indmeldelse i afdelingen og vælg den rigtige afdeling.

Holdets stab

Træner
ingen pic
Christian Bæklund Eriksen
Træner
ingen pic
Esben Kjærsgaard
Holdleder
ingen pic
Rikke Hjorslev Møller Hansen
Assistenttræner
profil
Kasper Ingerslev
Assistenttræner
ingen pic
Thomas Andersen
Assistenttræner
ingen pic
Kristoffer Hjorslev Møller Haugstrup
Målmandstræner
ingen pic
Steffen Petersen

StillingU14 Drenge Liga 1 (2009) 11M - efterår 2022 • Pulje 602

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Haderslev FK 10 8 2 0 26
2 Vejle B 10 6 1 3 19
3 Esbjerg fB 10 5 1 4 16
4 Kolding IF 10 3 3 4 12
5 Årslev BK 10 3 1 6 10
6 Horsens fS 10 1 0 9 3

StillingU14 Drenge Liga 2B (2009) 11M - efterår 2022 • Pulje 615

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Sydvest 14 10 2 2 32
2 Esbjerg fB 14 10 1 3 31
3 SGI/SSK 14 8 1 5 25
4 Jelling fS 14 7 2 5 23
5 Vinding SF 14 6 1 7 19
6 Kerteminde BK 14 4 0 10 12
7 Tarup/Paarup IF 14 4 0 10 12
8 Aarslev BK 14 3 1 10 10

StillingU14 drenge Liga 4 (2009) 11M - efterår 2022 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Fjordager IF 10 7 1 2 22
2 SfB 10 7 0 3 21
3 Årslev BK 10 5 1 4 16
4 Nyborg G & IF 10 4 1 5 13
5 Tåsinge f. B. 10 4 0 6 12
6 OB 10 1 1 8 4

StillingU14 drenge Liga 5 (2009) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B 67 8 7 0 1 21
2 Skårup IF 8 7 0 1 21
3 Ringe BK 8 6 0 2 18
4 Vindinge BK 8 6 0 2 18
5 SUB Ullerslev 8 3 0 5 9
6 Årslev BK 8 2 0 6 6
7 Stenstrup IF 8 2 0 6 6
8 FC Broby/Verninge IF 8 1 1 6 4
9 Dalum IF 8 1 1 6 4

StillingInde - U14 drenge A (2009) • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Årslev BK (3) 4 3 1 0 10
2 Aarslev BK (1) 4 3 1 0 10
3 Stjernen BK. 4 2 0 2 6
4 B1913 4 1 0 3 3
5 Tarup/Paarup IF (2) 4 0 0 4 0

StillingInde - U14 drenge A (2009) • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Årslev BK (3) 4 3 1 0 10
2 Aarslev BK (1) 4 3 1 0 10
3 Stjernen BK. 4 2 0 2 6
4 B1913 4 1 0 3 3
5 Tarup/Paarup IF (2) 4 0 0 4 0

StillingInde - U14 drenge B (2009) • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Skårup IF (2) 6 6 0 0 18
2 Årslev BK (3) 6 3 1 2 10
3 Fjordager IF (1) 6 3 1 2 10
4 Vindinge BK (1) 5 3 0 2 9
5 TTLF 6 1 0 5 3
6 Tved BK 5 0 0 5 0

StillingInde - U14 drenge B (2009) • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Skårup IF (1) 6 4 2 0 14
2 Stjernen BK. 6 4 1 1 13
3 Fjordager IF (2) 6 3 1 2 10
4 Gislev IF 10 1 6 3 9
5 Årslev BK (4) 6 2 0 4 6
6 Vindinge BK (2) 6 0 2 4 2

StillingInde - U14 drenge B (2009) • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 MG & BK (2) 10 6 1 3 19
2 Årslev BK (1) 10 5 3 2 18
3 Ebberup/Haarby (1) 10 4 4 2 16
4 Aarslev BK (5) 10 3 3 4 12
5 Glamsbjerg IF 10 2 3 5 9
6 B1913 10 2 2 6 8

StillingInde - U14 drenge B (2009) • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 MG & BK (2) 10 6 1 3 19
2 Årslev BK (1) 10 5 3 2 18
3 Ebberup/Haarby (1) 10 4 4 2 16
4 Aarslev BK (5) 10 3 3 4 12
5 Glamsbjerg IF 10 2 3 5 9
6 B1913 10 2 2 6 8

StillingInde - U14 drenge B (2009) • Pulje 4

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Årslev BK (2) 7 7 0 0 21
2 Ebberup/Haarby (2) 7 5 0 2 15
3 Tarup/Paarup IF (1) 5 2 0 3 6
4 SUB Ullerslev 8 2 0 6 6
5 Krarup Espe Fodbold 7 1 0 6 3

StillingInde - U14 drenge A (2009) • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Tarup/Paarup IF (1) 6 5 0 1 15
2 Årslev BK (2) 6 4 0 2 12
3 Søndersø BK 6 1 1 4 4
4 Fjordager IF 6 1 1 4 4

KampprogramU14 Drenge Liga 1 (2009) 11M - efterår 2022 • Pulje 602

August 2022

Årslev BK
1 - 2
livescore
Hjemme
Totalbanken Arena

Kolding IF

Vejle B
4 - 1
livescore
Ude
VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)

Årslev BK
September 2022

Årslev BK
1 - 4
livescore
Hjemme
Totalbanken Arena

Haderslev FK

Årslev BK
6 - 0
livescore
Hjemme
Totalbanken Arena

Horsens fS

Esbjerg fB
1 - 2
livescore
Ude
Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)

Årslev BK
Oktober 2022

Kolding IF
2 - 2
livescore
Ude
Autocentralen Park (Kolding Stadion)

Årslev BK

Haderslev FK
3 - 0
Ude
Haderslev Kunstgræsbane

Årslev BK
November 2022

Horsens fS
1 - 3
livescore
Ude
Jacobsen Plus - Kunst Arena 4

Årslev BK

Årslev BK
3 - 4
livescore
Hjemme
Totalbanken Arena

Vejle B

Årslev BK
1 - 5
livescore
Hjemme
Totalbanken Arena

Esbjerg fB

KampprogramU14 Drenge Liga 2B (2009) 11M - efterår 2022 • Pulje 615

August 2022

Kerteminde BK
3 - 2
livescore
Ude
Dalby Sportsplads

Aarslev BK

Aarslev BK
1 - 1
livescore
Hjemme
Totalbanken Arena

FC Sydvest

Tarup/Paarup IF
3 - 0
livescore
Ude
Tarup/P. IF - Kunststofbane

Aarslev BK
September 2022

Aarslev BK
6 - 1
livescore
Hjemme
Totalbanken Arena

Vinding SF

Esbjerg fB
3 - 2
livescore
Ude
Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)

Aarslev BK

SGI/SSK
4 - 0
livescore
Ude
Guldager Idrætscenter

Aarslev BK
Oktober 2022

Aarslev BK
3 - 4
livescore
Hjemme
Totalbanken Arena

Jelling fS

Aarslev BK
4 - 1
livescore
Hjemme
Totalbanken Arena

Kerteminde BK

FC Sydvest
3 - 1
livescore
Ude
Bredebro Idrætscenter

Aarslev BK

Aarslev BK
1 - 5
livescore
Hjemme
Totalbanken Arena

Tarup/Paarup IF
November 2022

Vinding SF
3 - 1
livescore
Ude
Vinding Kunstgræsbane

Aarslev BK

Aarslev BK
1 - 5
livescore
Hjemme
Totalbanken Arena

Esbjerg fB

Aarslev BK
1 - 7
livescore
Hjemme
Totalbanken Arena

SGI/SSK
December 2022

Jelling fS
3 - 4
livescore
Ude
Jelling Stadion (Kunstgræs)

Aarslev BK

KampprogramU14 drenge Liga 4 (2009) 11M - efterår 2022 • Pulje 1

August 2022

Årslev BK
2 - 1
Hjemme
Totalbanken Arena

OB

Tåsinge f. B.
7 - 1
Ude
SEF Energi Arena - Tåsinge

Årslev BK
September 2022

Årslev BK
1 - 8
livescore
Hjemme
Totalbanken Arena

SfB

Årslev BK
1 - 4
livescore
Hjemme
Totalbanken Arena

Fjordager IF

Nyborg G & IF
2 - 2
Ude
Idrætscenter Nyborg

Årslev BK

OB
1 - 2
livescore
Ude
OB-Ådalen

Årslev BK
Oktober 2022

Årslev BK
4 - 2
Hjemme
Totalbanken Arena

Tåsinge f. B.

SfB
6 - 0
livescore
Ude
SfB Ryttervej

Årslev BK

Fjordager IF
1 - 2
livescore
Ude
Fjordager IF.s anlæg

Årslev BK

Årslev BK
3 - 1
livescore
Hjemme
Totalbanken Arena

Nyborg G & IF

KampprogramU14 drenge Liga 5 (2009) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 2

August 2022

FC Broby/Verninge IF
2 - 3
Ude
FC Broby Arena

Årslev BK

Årslev BK
1 - 5
Hjemme
Totalbanken Arena

Skårup IF
September 2022

Vindinge BK
10 - 1
Ude
Vindinge Sportsplads

Årslev BK

Årslev BK
0 - 1
livescore
Hjemme
Totalbanken Arena

Dalum IF

Ringe BK
7 - 1
Ude
OK Arena Ringe

Årslev BK
Oktober 2022

Årslev BK
UHT
Hjemme
Totalbanken Arena

Stenstrup IF

SUB Ullerslev
5 - 1
Ude
Ullerslev Stadion - kunstgræs

Årslev BK

Årslev BK
0 - 12
livescore
Hjemme
Totalbanken Arena

B 67

KampprogramInde - U14 drenge A (2009) • Pulje 1

November 2022

Aarslev BK (1)
1 - 1
Hjemme
Korinth Hallen (inde)

Årslev BK (3)

Stjernen BK.
2 - 3
Ude
Korinth Hallen (inde)

Aarslev BK (1)

Årslev BK (3)
5 - 2
Hjemme
Korinth Hallen (inde)

B1913

Aarslev BK (1)
4 - 0
Hjemme
Korinth Hallen (inde)

B1913

Årslev BK (3)
6 - 0
Hjemme
Korinth Hallen (inde)

Stjernen BK.

Tarup/Paarup IF (2)
1 - 6
Ude
Korinth Hallen (inde)

Aarslev BK (1)

Tarup/Paarup IF (2)
0 - 10
Ude
Korinth Hallen (inde)

Årslev BK (3)
December 2022

Årslev BK (3)
-
Hjemme
Gislev-Hallen

Aarslev BK (1)

Aarslev BK (1)
-
Hjemme
Gislev-Hallen

Stjernen BK.

B1913
-
Ude
Gislev-Hallen

Årslev BK (3)

B1913
-
Ude
Gislev-Hallen

Aarslev BK (1)

Stjernen BK.
-
Ude
Gislev-Hallen

Årslev BK (3)

Aarslev BK (1)
-
Hjemme
Gislev-Hallen

Tarup/Paarup IF (2)

Årslev BK (3)
-
Hjemme
Gislev-Hallen

Tarup/Paarup IF (2)

KampprogramInde - U14 drenge B (2009) • Pulje 1

November 2022

TTLF
1 - 2
Ude
Korinth Hallen (inde)

Årslev BK (3)

Tved BK
HHT
Ude
Korinth Hallen (inde)

Årslev BK (3)

Årslev BK (3)
3 - 4
Hjemme
Korinth Hallen (inde)

Vindinge BK (1)

Skårup IF (2)
4 - 2
Ude
Korinth Hallen (inde)

Årslev BK (3)

Årslev BK (3)
3 - 3
Hjemme
Korinth Hallen (inde)

Fjordager IF (1)
December 2022

Årslev BK (3)
UHT
Hjemme
Gislev-Hallen

TTLF

Årslev BK (3)
-
Hjemme
Gislev-Hallen

Tved BK

Vindinge BK (1)
-
Ude
Gislev-Hallen

Årslev BK (3)

Årslev BK (3)
-
Hjemme
Gislev-Hallen

Skårup IF (2)

Fjordager IF (1)
-
Ude
Gislev-Hallen

Årslev BK (3)

KampprogramInde - U14 drenge B (2009) • Pulje 2

November 2022

Fjordager IF (2)
4 - 2
Ude
Korinth Hallen (inde)

Årslev BK (4)

Årslev BK (4)
5 - 1
Hjemme
Korinth Hallen (inde)

Vindinge BK (2)

Stjernen BK.
3 - 0
Ude
Korinth Hallen (inde)

Årslev BK (4)

Årslev BK (4)
2 - 3
Hjemme
Korinth Hallen (inde)

Gislev IF

Årslev BK (4)
2 - 6
Hjemme
Korinth Hallen (inde)

Skårup IF (1)
December 2022

Årslev BK (4)
-
Hjemme
Gislev-Hallen

Fjordager IF (2)

Vindinge BK (2)
-
Ude
Gislev-Hallen

Årslev BK (4)

Årslev BK (4)
-
Hjemme
Gislev-Hallen

Stjernen BK.

Gislev IF
1 - 2
Ude
Gislev-Hallen

Årslev BK (4)

Skårup IF (1)
-
Ude
Gislev-Hallen

Årslev BK (4)

KampprogramInde - U14 drenge B (2009) • Pulje 3

November 2022

Årslev BK (1)
0 - 3
Hjemme
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)

Aarslev BK (5)

Aarslev BK (5)
0 - 1
Hjemme
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)

Ebberup/Haarby (1)

MG & BK (2)
0 - 1
Ude
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)

Årslev BK (1)

Årslev BK (1)
1 - 0
Hjemme
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)

Ebberup/Haarby (1)

Aarslev BK (5)
3 - 1
Hjemme
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)

B1913

B1913
0 - 2
Ude
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)

Årslev BK (1)

Årslev BK (1)
2 - 2
Hjemme
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)

Glamsbjerg IF

MG & BK (2)
5 - 1
Ude
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)

Aarslev BK (5)

Glamsbjerg IF
2 - 2
Ude
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)

Aarslev BK (5)
December 2022

Aarslev BK (5)
1 - 1
Hjemme
Ebberup Hallen (inde)

Årslev BK (1)

Ebberup/Haarby (1)
3 - 3
Ude
Ebberup Hallen (inde)

Aarslev BK (5)

Årslev BK (1)
3 - 2
Hjemme
Ebberup Hallen (inde)

MG & BK (2)

Ebberup/Haarby (1)
2 - 1
Ude
Ebberup Hallen (inde)

Årslev BK (1)

B1913
5 - 2
Ude
Ebberup Hallen (inde)

Aarslev BK (5)

Årslev BK (1)
1 - 1
Hjemme
Ebberup Hallen (inde)

B1913

Glamsbjerg IF
1 - 4
Ude
Ebberup Hallen (inde)

Årslev BK (1)

Aarslev BK (5)
1 - 3
Hjemme
Ebberup Hallen (inde)

MG & BK (2)

Aarslev BK (5)
2 - 1
Hjemme
Ebberup Hallen (inde)

Glamsbjerg IF

KampprogramInde - U14 drenge B (2009) • Pulje 4

November 2022

Årslev BK (2)
6 - 1
Hjemme
Haarby Hallerne Hal 1

Tarup/Paarup IF (1)

Krarup Espe Fodbold
HHT
Ude
Haarby Hallerne Hal 1

Årslev BK (2)

Ebberup/Haarby (2)
0 - 3
Ude
Haarby Hallerne Hal 1

Årslev BK (2)

Årslev BK (2)
3 - 1
Hjemme
Haarby Hallerne Hal 1

SUB Ullerslev
December 2022

Tarup/Paarup IF (1)
-
Ude
Ebberup Hallen (inde)

Årslev BK (2)

Årslev BK (2)
3 - 0
Hjemme
Ebberup Hallen (inde)

Krarup Espe Fodbold

Årslev BK (2)
1 - 0
Hjemme
Ebberup Hallen (inde)

Ebberup/Haarby (2)

SUB Ullerslev
HHT
Ude
Ebberup Hallen (inde)

Årslev BK (2)

KampprogramInde - U14 drenge A (2009) • Pulje 2

November 2022

Søndersø BK
4 - 2
Ude
Aarup Fritidscenter - Hal 2

Årslev BK (2)

Årslev BK (2)
2 - 6
Hjemme
Aarup Fritidscenter - Hal 2

Tarup/Paarup IF (1)

Fjordager IF
3 - 4
Ude
Aarup Fritidscenter - Hal 2

Årslev BK (2)

Årslev BK (2)
7 - 1
Hjemme
Aarup Fritidscenter - Hal 2

Søndersø BK

Tarup/Paarup IF (1)
3 - 4
Ude
Aarup Fritidscenter - Hal 2

Årslev BK (2)

Årslev BK (2)
6 - 1
Hjemme
Aarup Fritidscenter - Hal 2

Fjordager IF
December 2022

Søndersø BK
-
Ude
Bogense Hallerne (Hal 2)

Årslev BK (2)

Årslev BK (2)
-
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 2)

Tarup/Paarup IF (1)

Fjordager IF
-
Ude
Bogense Hallerne (Hal 2)

Årslev BK (2)

Årslev BK (2)
-
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 2)

Søndersø BK

Tarup/Paarup IF (1)
-
Ude
Bogense Hallerne (Hal 2)

Årslev BK (2)

Årslev BK (2)
-
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 2)

Fjordager IF

Spillerliste

ingen img
Abdullah Subasi
profil
Andreas Borch-Madsen
profil
Anton Arp-Nielsen
profil
Anton Jørgensen
profil
Arian Mittelstein
profil
August Holmelund
profil
Benjamin Riise Andersen
ingen img
Bertram Palm
profil
David Andersen
profil
Dexter Nouck Brøndum Jensen
ingen img
Dilzar Jalal Saadi
ingen img
Elias Møller Rasmussen
profil
Emil Fakkenor
profil
Frederik Andersen
profil
Gabriel Alexandru Gyenghe
profil
Gustav Dreisig
ingen img
Hjalte Eis-Hansen
profil
Hjalte Kristensen
ingen img
Holger Martin Gøllnitz
profil
Holger Storgaard
ingen img
Jalte Jensen
ingen img
Jens Skou
ingen img
Jeppe Augustinus
profil
Jonas Kragh
profil
Kristian Bang
profil
Lucas Høgh Jensen
profil
Lukas Bakkelund
ingen img
Lukas Toth
ingen img
Mads Hodal
profil
Malik Witte
profil
Malte Sønderskov
profil
Mathias Kristensen
profil
Mathias Prinsholm
profil
Mathias Sivekær Petersen
profil
Mathias Uno Fogelberg
ingen img
Max-Emil Simonsen
profil
Mikkel Kielberg
profil
Moussa Berthelsen
profil
Noah Tias Warming
profil
Oliver Engstrøm Grocott
profil
Oliver Thinggaard
profil
Oskar Bjerre Davidsen
ingen img
Richard Lau Tornelund
ingen img
Seier Groth
profil
Simon Hansen
profil
Tobias Grodt Smet
ingen img
Tobias Nielsen
ingen img
Tobias Per Kirkegaard
profil
Valdemar Raistrick
profil
Viktor Ingerslev Kristensen
ingen img
Yosef Samr Staszak Chaikha