Menu

ÅRGANG 2009 - DRENGE U14

Vil du melde dig til sammen med drengene?

Så tryk her: Indmeldelse i afdelingen og vælg den rigtige afdeling.

Holdets stab

Assistenttræner
ingen pic
Kristoffer Hjorslev Møller Haugstrup
Assistenttræner
ingen pic
Esben Kjærsgaard
Holdleder
ingen pic
Rikke Hjorslev Møller Hansen
Målmandstræner
ingen pic
Steffen Petersen
Træner
ingen pic
Christian Bæklund Eriksen
Assistenttræner
ingen pic
Kasper Ingerslev

StillingU14 Drenge Liga 1 (2009) 11M - efterår 2022 • Pulje 602

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Esbjerg fB 0 0 0 0 0
2 Haderslev FK 0 0 0 0 0
3 Horsens fS 0 0 0 0 0
4 Kolding IF 0 0 0 0 0
5 Vejle B 0 0 0 0 0
6 Årslev BK 0 0 0 0 0

StillingU14 Drenge Liga 2B (2009) 11M - efterår 2022 • Pulje 615

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Vinding SF 1 1 0 0 3
2 Kerteminde BK 1 1 0 0 3
3 Jelling fS 1 1 0 0 3
4 Esbjerg fB 0 0 0 0 0
5 FC Sydvest 0 0 0 0 0
6 Aarslev BK 1 0 0 1 0
7 SGI/SSK 1 0 0 1 0
8 Tarup/Paarup IF 1 0 0 1 0

StillingU14 drenge Liga 4 (2009) 11M - efterår 2022 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Fjordager IF 0 0 0 0 0
2 Nyborg G & IF 0 0 0 0 0
3 OB 0 0 0 0 0
4 S.f.B. 0 0 0 0 0
5 Tåsinge f. B. 0 0 0 0 0
6 Årslev BK 0 0 0 0 0

StillingU14 drenge Liga 5 (2009) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B 67 0 0 0 0 0
2 Dalum IF 0 0 0 0 0
3 FC Broby/Verninge IF 0 0 0 0 0
4 Ringe BK 0 0 0 0 0
5 Skårup IF 0 0 0 0 0
6 Stenstrup IF 0 0 0 0 0
7 SUB Ullerslev 0 0 0 0 0
8 Vindinge BK 0 0 0 0 0
9 Årslev BK 0 0 0 0 0

KampprogramU14 Drenge Liga 1 (2009) 11M - efterår 2022 • Pulje 602

August 2022

Årslev BK
20. aug
Kl. 13.00
Hjemme
Netplan Arena

Kolding IF

Vejle B
27. aug
Kl. 10.00
Ude
VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)

Årslev BK
September 2022

Årslev BK
3. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Netplan Arena

Haderslev FK

Årslev BK
10. sep
Kl. 14.00
Hjemme
Netplan Arena

Horsens fS

Esbjerg fB
24. sep
Kl. 12.00
Ude
Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)

Årslev BK
Oktober 2022

Kolding IF
8. okt
Kl. 10.00
Ude
Autocentralen Park (Kolding Stadion)

Årslev BK

Haderslev FK
22. okt
Kl. 12.30
Ude
Haderslev Kunstgræsbane

Årslev BK
November 2022

Horsens fS
9. nov
Kl. 19.15
Ude
Jacobsen Plus - Kunst Arena 4

Årslev BK

Årslev BK
12. nov
Kl. 11.00
Hjemme
Netplan Arena

Vejle B

Årslev BK
19. nov
Kl. 13.00
Hjemme
Netplan Arena

Esbjerg fB

KampprogramU14 Drenge Liga 2B (2009) 11M - efterår 2022 • Pulje 615

August 2022

Kerteminde BK
3 - 2
livescore
Ude
Dalby Sportsplads

Aarslev BK

Aarslev BK
20. aug
Kl. 15.00
Hjemme
Netplan Arena

FC Sydvest

Tarup/Paarup IF
27. aug
Kl. 11.00
Ude
Tarup/P. IF - Kunststofbane

Aarslev BK
September 2022

Aarslev BK
3. sep
Kl. 15.00
Hjemme
Netplan Arena

Vinding SF

Esbjerg fB
18. sep
Kl. 13.00
Ude
Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)

Aarslev BK

SGI/SSK
24. sep
Kl. 12.00
Ude
Guldager Idrætscenter

Aarslev BK
Oktober 2022

Aarslev BK
1. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Netplan Arena

Jelling fS

Aarslev BK
8. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Netplan Arena

Kerteminde BK

FC Sydvest
22. okt
Kl. 13.00
Ude
Bredebro Idrætscenter

Aarslev BK

Aarslev BK
29. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Netplan Arena

Tarup/Paarup IF
November 2022

Vinding SF
5. nov
Kl. 12.30
Ude
Vinding Kunstgræsbane

Aarslev BK

Aarslev BK
19. nov
Kl. 15.00
Hjemme
Netplan Arena

Esbjerg fB

Aarslev BK
26. nov
Kl. 13.00
Hjemme
Netplan Arena

SGI/SSK
December 2022

Jelling fS
3. dec
Kl. 13.00
Ude
Jelling Stadion (Kunstgræs)

Aarslev BK

KampprogramU14 drenge Liga 4 (2009) 11M - efterår 2022 • Pulje 1

August 2022

Årslev BK
18. aug
Kl. 18.15
Hjemme
Netplan Arena

OB

Tåsinge f. B.
27. aug
Kl. 11.00
Ude
SEF Energi Arena - Tåsinge

Årslev BK
September 2022

Årslev BK
3. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Netplan Arena

S.f.B.

Årslev BK
8. sep
Kl. 17.30
Hjemme
Netplan Arena

Fjordager IF

Nyborg G & IF
18. sep
Kl. 11.00
Ude
Idrætscenter Nyborg

Årslev BK

OB
25. sep
Kl. 13.00
Ude
OB-Ådalen

Årslev BK
Oktober 2022

Årslev BK
1. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Netplan Arena

Tåsinge f. B.

S.f.B.
9. okt
Kl. 11.00
Ude
S.f.B. Ryttervej

Årslev BK

Fjordager IF
13. okt
Kl. 17.30
Ude
Fjordager IF.s anlæg

Årslev BK

Årslev BK
29. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Netplan Arena

Nyborg G & IF

KampprogramU14 drenge Liga 5 (2009) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 2

August 2022

FC Broby/Verninge IF
24. aug
Kl. 18.00
Ude
FC Broby Arena

Årslev BK

Årslev BK
25. aug
Kl. 18.00
Hjemme
Netplan Arena

Skårup IF
September 2022

Vindinge BK
3. sep
Kl. 10.00
Ude
Vindinge Sportsplads

Årslev BK

Årslev BK
15. sep
Kl. 17.45
Hjemme
Netplan Arena

Dalum IF

Ringe BK
24. sep
Kl. 13.30
Ude
Ringe Stadion

Årslev BK
Oktober 2022

Årslev BK
1. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Netplan Arena

Stenstrup IF

SUB Ullerslev
6. okt
Kl. 18.30
Ude
Ullerslev Stadion - kunstgræs

Årslev BK

Årslev BK
16. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Netplan Arena

B 67

Spillerliste

ingen img
Abdullah Subasi
ingen img
Albert Rønnov
profil
Aleksander Jasiukiewicz
profil
Andreas Borch-Madsen
ingen img
Anton Arp-Nielsen
profil
Anton Jørgensen
profil
Arian Mittelstein
profil
August Holmelund
ingen img
Benjamin Riise Andersen
profil
David Andersen
ingen img
Elias Møller Rasmussen
profil
Emil Fakkenor
profil
Frederik Andersen
profil
Gabriel Alexandru Gyenghe
profil
Gustav Dreisig
profil
Hjalte Kristensen
profil
Holger Storgaard
ingen img
Jalte Jensen
ingen img
Jens Skou
ingen img
Jeppe Augustinus
profil
Jonas Kragh
profil
Kristian Bang
profil
Lucas Høgh Jensen
profil
Lukas Bakkelund
ingen img
Lukas Toth
ingen img
Mads Hodal
profil
Malik Witte
profil
Malte Sønderskov
profil
Mathias Kristensen
profil
Mathias Prinsholm
profil
Mathias Sivekær Petersen
profil
Mathias Uno Fogelberg
ingen img
Max-Emil Simonsen
profil
Mikkel Kielberg
profil
Moussa Berthelsen
profil
Noah Tias Warming
profil
Oliver Engstrøm Grocott
profil
Oliver Koldby Hårbøl
profil
Oliver Stenstrøm Kristiansen
profil
Oliver Thinggaard
profil
Oskar Bjerre Davidsen
ingen img
Richard Lau Tornelund
profil
Simon Hansen
profil
Tobias Grodt Smet
ingen img
Tobias Nielsen
ingen img
Tobias Per Kirkegaard
profil
Valdemar Raistrick
profil
Viktor Ingerslev Kristensen
ingen img
Yosef Samr Staszak Chaikha