Menu

ÅRGANG 2008 - DRENGE U13

Velkommen til Årslev Boldklubs U13 drengeafdeling

Vores mål med træningen er:

- At skabe et stærkt kammeratskab blandt drengene
- At de bliver udviklet såvel fodboldmæssigt som socialt
- At skabe glæde og selvværd hos samtlige spillere,

samtidigt med at de bliver udfordret.

Hvad vil vi med drengene?:

Vi vil have nogle glade drenge, som dyrker fællesskabet, motion og selvfølgelig skal vi spille en masse fodbold. Vi skal selvfølgelig også vinde nogle kampe, men det gode kammeratskab er vigtigst.

Hvorfor:

Fordi det er vigtigt at dyrke motion, og samtidig skal vi jo spille fodbold resten af livet. 😉

 

Vil du melde dig til sammen med drengene?

Så tryk her: Indmeldelse i afdelingen og vælg så den rigtige afdeling.

Holdets stab

Træner
ingen pic
Carsten Søndergaard
Træner
ingen pic
Henrik Vinther Ipsen
Træner
ingen pic
Christian Gerner Suhr
Kampklar assistent
ingen pic
Jacob Larsen

StillingU13 Drenge Liga 2A (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 971

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Bramming B 5 4 1 0 13
2 Årslev BK 5 3 2 0 11
3 Næsby BK (1) 5 3 2 0 11
4 Kolding IF 5 2 1 2 7
5 F.C.Fredericia 5 1 1 3 4
6 Rødekro IF 5 1 1 3 4
7 Esbjerg fB 5 1 1 3 4
8 Hjerting IF 5 0 1 4 1

StillingU13 Drenge Liga 2B (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 976

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Ribe BK 4 4 0 0 12
2 Haderslev FK 4 4 0 0 12
3 Varde IF 5 4 0 1 12
4 Løjt IF 5 2 0 3 6
5 Årslev BK 4 1 0 3 3
6 Rødekro IF 4 0 0 4 0
7 Grindsted GIF 4 0 0 4 0

StillingU13 drenge 8M B (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 SUB Ullerslev 8 8 0 0 24
2 Dalum IF (1) 8 6 0 2 18
3 Årslev BK 8 5 0 3 15
4 Herrested-Ørbæk BK 8 4 1 3 13
5 Kværndrup/Gislev 7 4 1 2 13
6 Nyborg G & IF 8 3 0 5 9
7 BBB/SB 7 2 1 4 7
8 Munkebo BK 8 1 1 6 4
9 Kerteminde/Dalby 8 0 0 8 0

StillingU13 drenge 8M C (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Rudkøbing BK 7 6 0 1 18
2 ERI 6 6 0 0 18
3 Stjernen BK. 7 3 0 4 9
4 SFF 2015 7 3 0 4 9
5 Årslev BK 7 2 1 4 7
6 Stenstrup IF (2) 7 2 1 4 7
7 Ringe BK 6 2 0 4 6
8 Stenstrup IF (1) 7 2 0 5 6

StillingU13 Drenge Liga 1 - Vinterturnering (2008) 11M • Pulje 150

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 HEI 0 0 0 0 0
2 Hobro IK 0 0 0 0 0
3 IF Lyseng 0 0 0 0 0
4 Ikast FC 0 0 0 0 0
5 Marienlyst 0 0 0 0 0
6 MG & BK 0 0 0 0 0
7 BBB/SB 0 0 0 0 0
8 VRI 0 0 0 0 0
9 Aalborg KFUM 0 0 0 0 0
10 Årslev BK 0 0 0 0 0

StillingU13 Drenge Liga 2 - Vinterturnering (2008) 11M • Pulje 157

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Dalum IF 0 0 0 0 0
2 Fredericia KFUM 0 0 0 0 0
3 Haderslev FK 0 0 0 0 0
4 Lunderskov B 0 0 0 0 0
5 Rødekro IF 0 0 0 0 0
6 Årslev BK 0 0 0 0 0

StillingInde - U13 drenge A/B (2008) • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Dalum IF (1) 0 0 0 0 0
2 ERI 0 0 0 0 0
3 S.f.B. (1) 0 0 0 0 0
4 S.f.B. (2) 0 0 0 0 0
5 Sanderum BK (3) 0 0 0 0 0
6 Årslev BK (3) 0 0 0 0 0

StillingInde - U13 drenge A/B (2008) • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Dalum IF (2) 0 0 0 0 0
2 Fjordager IF 0 0 0 0 0
3 Morud IF 0 0 0 0 0
4 Sanderum BK (1) 0 0 0 0 0
5 SFF 2015 0 0 0 0 0
6 Årslev BK (1) 0 0 0 0 0

StillingInde - U13 drenge A/B (2008) • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Allested U & IF 0 0 0 0 0
2 Dalum IF (3) 0 0 0 0 0
3 Munkebo BK 0 0 0 0 0
4 Sanderum BK (2) 0 0 0 0 0
5 Årslev BK (2) 0 0 0 0 0

StillingInde - U13 drenge A/B (2008) • Pulje 4

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Assens FC 0 0 0 0 0
2 Dalum IF (piger) 0 0 0 0 0
3 Glamsbjerg IF 0 0 0 0 0
4 SSV Højfyn 0 0 0 0 0
5 Tårup IF 0 0 0 0 0
6 Årslev BK (4) 0 0 0 0 0

StillingInde - U13 drenge C (2008) • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Egebjerg Fodbold 0 0 0 0 0
2 Munkebo BK 0 0 0 0 0
3 Rudkøbing BK (1) 0 0 0 0 0
4 Rudkøbing BK (2) 0 0 0 0 0
5 TTLF 0 0 0 0 0
6 Årslev BK (1) 0 0 0 0 0

StillingInde - U13 drenge C (2008) • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Assens FC 0 0 0 0 0
2 Dalum IF (2) 0 0 0 0 0
3 Strib IF (1) 0 0 0 0 0
4 Årslev BK (2) 0 0 0 0 0
5 Aarup BK 0 0 0 0 0

KampprogramU13 Drenge Liga 2A (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 971

September 2020

Kolding IF
1 - 4
livescore
Ude
Autocentralen Park (Kolding Stadion)

Årslev BK

Årslev BK
0 - 0
livescore
Hjemme
Netplan Arena

Bramming B
Oktober 2020

Rødekro IF
2 - 7
livescore
Ude
Rødekro Kunstgræsbane

Årslev BK

Årslev BK
5 - 1
livescore
Hjemme
Netplan Arena

Esbjerg fB

Næsby BK (1)
0 - 0
Ude
ALPI Arena Næsby

Årslev BK

Årslev BK
30. okt
Kl. 17.30
Hjemme
Netplan Arena

F.C.Fredericia
November 2020

Hjerting IF
7. nov
Kl. 11.00
Ude
BDO Arena Hjertinghus

Årslev BK

KampprogramU13 Drenge Liga 2B (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 976

September 2020

Årslev BK
0 - 2
Hjemme
Netplan Arena

Varde IF
Oktober 2020

Årslev BK
2 - 1
livescore
Hjemme
Rødekro Kunstgræsbane

Rødekro IF

Ribe BK
4 - 3
Ude
Ribe Fritidscenter

Årslev BK

Årslev BK
1 - 2
Hjemme
Netplan Arena

Haderslev FK

Grindsted GIF
31. okt
Kl. 11.00
Ude
Lynghallen

Årslev BK
November 2020

Årslev BK
6. nov
Kl. 18.30
Hjemme
Netplan Arena

Løjt IF

KampprogramU13 drenge 8M B (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 1

August 2020

BBB/SB
4 - 2
Ude
Vestfalen Stadion

Årslev BK

Årslev BK
5 - 3
livescore
Hjemme
Netplan Arena

Herrested-Ørbæk BK
September 2020

Nyborg G & IF
1 - 4
Ude
Idrætscenter Nyborg

Årslev BK

Årslev BK
1 - 4
Hjemme
Netplan Arena

SUB Ullerslev

Kerteminde/Dalby
1 - 4
Ude
ALBANI Kerteminde Stadion

Årslev BK
Oktober 2020

Årslev BK
UHT
Hjemme
Netplan Arena

Kværndrup/Gislev

Dalum IF (1)
8 - 3
livescore
Ude
Dalum Stadion

Årslev BK

Årslev BK
4 - 3
livescore
Hjemme
Netplan Arena

Munkebo BK

KampprogramU13 drenge 8M C (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 1

August 2020

Årslev BK
1 - 1
Hjemme
Netplan Arena

Stenstrup IF (2)
September 2020

ERI
7 - 3
Ude
Rantzausminde Hallen (ude)

Årslev BK

Årslev BK
2 - 1
livescore
Hjemme
Netplan Arena

Stjernen BK.

Ringe BK
4 - 6
livescore
Ude
Ringe Stadion

Årslev BK
Oktober 2020

Årslev BK
4 - 6
livescore
Hjemme
Netplan Arena

Stenstrup IF (1)

SFF 2015
3 - 2
livescore
Ude
Boe Byg Arena - Svanninge

Årslev BK

Årslev BK
1 - 4
livescore
Hjemme
Netplan Arena

Rudkøbing BK

KampprogramU13 Drenge Liga 1 - Vinterturnering (2008) 11M • Pulje 150

November 2020

Årslev BK
21. nov
Kl. 09.15
Hjemme
Netplan Arena

BBB/SB

HEI
29. nov
Kl. 13.00
Ude
Invita Park Kunstgræs, Skæring

Årslev BK
Januar 2021

Årslev BK
16. jan
Kl. 11.15
Hjemme
Netplan Arena

VRI

Marienlyst
30. jan
Kl. 12.00
Ude
Marienlystcentret

Årslev BK
Februar 2021

IF Lyseng
13. feb
Kl. 12.15
Ude
Lyseng Kunstgræs

Årslev BK

MG & BK
27. feb
Kl. 12.00
Ude
MG & BK.s anlæg

Årslev BK
Marts 2021

Årslev BK
6. mar
Kl. 11.15
Hjemme
Netplan Arena

Ikast FC

KampprogramU13 Drenge Liga 2 - Vinterturnering (2008) 11M • Pulje 157

November 2020

Fredericia KFUM
21. nov
Kl. 12.00
Ude
KFUM Parken

Årslev BK

Rødekro IF
28. nov
Kl. 12.00
Ude
Fladhøj Idrætscenter

Årslev BK
Januar 2021

Årslev BK
16. jan
Kl. 09.15
Hjemme
Netplan Arena

Dalum IF

Haderslev FK
30. jan
Kl. 12.30
Ude
Haderslev Kunstgræsbane

Årslev BK
Februar 2021

Årslev BK
13. feb
Kl. 10.15
Hjemme
Netplan Arena

Lunderskov B

KampprogramInde - U13 drenge A/B (2008) • Pulje 1

November 2020

ERI
21. nov
Kl. 14.38
Ude
Horne-Hallen (Fyn)

Årslev BK (3)

Sanderum BK (3)
21. nov
Kl. 15.10
Ude
Horne-Hallen (Fyn)

Årslev BK (3)

Årslev BK (3)
21. nov
Kl. 15.34
Hjemme
Horne-Hallen (Fyn)

Dalum IF (1)

S.f.B. (1)
21. nov
Kl. 15.58
Ude
Horne-Hallen (Fyn)

Årslev BK (3)

Årslev BK (3)
21. nov
Kl. 16.22
Hjemme
Horne-Hallen (Fyn)

S.f.B. (2)
December 2020

Årslev BK (3)
5. dec
Kl. 10.08
Hjemme
FKS-Hallen - Hal 1

ERI

Årslev BK (3)
5. dec
Kl. 10.40
Hjemme
FKS-Hallen - Hal 1

Sanderum BK (3)

Dalum IF (1)
5. dec
Kl. 11.04
Ude
FKS-Hallen - Hal 1

Årslev BK (3)

Årslev BK (3)
5. dec
Kl. 11.28
Hjemme
FKS-Hallen - Hal 1

S.f.B. (1)

S.f.B. (2)
5. dec
Kl. 11.52
Ude
FKS-Hallen - Hal 1

Årslev BK (3)

KampprogramInde - U13 drenge A/B (2008) • Pulje 2

November 2020

Årslev BK (1)
21. nov
Kl. 11.53
Hjemme
Horne-Hallen (Fyn)

Dalum IF (2)

SFF 2015
21. nov
Kl. 12.09
Ude
Horne-Hallen (Fyn)

Årslev BK (1)

Sanderum BK (1)
21. nov
Kl. 12.33
Ude
Horne-Hallen (Fyn)

Årslev BK (1)

Årslev BK (1)
21. nov
Kl. 13.05
Hjemme
Horne-Hallen (Fyn)

Fjordager IF

Morud IF
21. nov
Kl. 13.29
Ude
Horne-Hallen (Fyn)

Årslev BK (1)
December 2020

Dalum IF (2)
5. dec
Kl. 12.53
Ude
FKS-Hallen - Hal 1

Årslev BK (1)

Årslev BK (1)
5. dec
Kl. 13.09
Hjemme
FKS-Hallen - Hal 1

SFF 2015

Årslev BK (1)
5. dec
Kl. 13.33
Hjemme
FKS-Hallen - Hal 1

Sanderum BK (1)

Fjordager IF
5. dec
Kl. 14.05
Ude
FKS-Hallen - Hal 1

Årslev BK (1)

Årslev BK (1)
5. dec
Kl. 14.29
Hjemme
FKS-Hallen - Hal 1

Morud IF

KampprogramInde - U13 drenge A/B (2008) • Pulje 3

November 2020

Årslev BK (2)
21. nov
Kl. 13.31
Hjemme
Vindinge-Hallen

Dalum IF (3)

Årslev BK (2)
21. nov
Kl. 13.47
Hjemme
Vindinge-Hallen

Munkebo BK

Sanderum BK (2)
21. nov
Kl. 14.03
Ude
Vindinge-Hallen

Årslev BK (2)

Allested U & IF
21. nov
Kl. 14.19
Ude
Vindinge-Hallen

Årslev BK (2)
December 2020

Dalum IF (3)
5. dec
Kl. 15.46
Ude
FKS-Hallen - Hal 1

Årslev BK (2)

Munkebo BK
5. dec
Kl. 16.02
Ude
FKS-Hallen - Hal 1

Årslev BK (2)

Årslev BK (2)
5. dec
Kl. 16.18
Hjemme
FKS-Hallen - Hal 1

Sanderum BK (2)

Årslev BK (2)
5. dec
Kl. 16.34
Hjemme
FKS-Hallen - Hal 1

Allested U & IF

KampprogramInde - U13 drenge A/B (2008) • Pulje 4

November 2020

Tårup IF
21. nov
Kl. 16.01
Ude
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)

Årslev BK (4)

Årslev BK (4)
21. nov
Kl. 16.25
Hjemme
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)

Glamsbjerg IF

Dalum IF (piger)
21. nov
Kl. 16.41
Ude
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)

Årslev BK (4)

Årslev BK (4)
21. nov
Kl. 16.57
Hjemme
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)

SSV Højfyn

Årslev BK (4)
21. nov
Kl. 17.29
Hjemme
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)

Assens FC
December 2020

Årslev BK (4)
5. dec
Kl. 14.46
Hjemme
FKS-Hallen - Hal 2

Tårup IF

Glamsbjerg IF
5. dec
Kl. 15.10
Ude
FKS-Hallen - Hal 2

Årslev BK (4)

Årslev BK (4)
5. dec
Kl. 15.26
Hjemme
FKS-Hallen - Hal 2

Dalum IF (piger)

SSV Højfyn
5. dec
Kl. 15.42
Ude
FKS-Hallen - Hal 2

Årslev BK (4)

Assens FC
5. dec
Kl. 16.14
Ude
FKS-Hallen - Hal 2

Årslev BK (4)

KampprogramInde - U13 drenge C (2008) • Pulje 2

November 2020

Egebjerg Fodbold
21. nov
Kl. 09.16
Ude
Horne-Hallen (Fyn)

Årslev BK (1)

Årslev BK (1)
21. nov
Kl. 09.40
Hjemme
Horne-Hallen (Fyn)

Munkebo BK

Rudkøbing BK (2)
21. nov
Kl. 09.56
Ude
Horne-Hallen (Fyn)

Årslev BK (1)

Årslev BK (1)
21. nov
Kl. 10.12
Hjemme
Horne-Hallen (Fyn)

Rudkøbing BK (1)

Årslev BK (1)
21. nov
Kl. 10.44
Hjemme
Horne-Hallen (Fyn)

TTLF
December 2020

Årslev BK (1)
5. dec
Kl. 12.31
Hjemme
Korinth Hallen (inde)

Egebjerg Fodbold

Munkebo BK
5. dec
Kl. 12.55
Ude
Korinth Hallen (inde)

Årslev BK (1)

Årslev BK (1)
5. dec
Kl. 13.11
Hjemme
Korinth Hallen (inde)

Rudkøbing BK (2)

Rudkøbing BK (1)
5. dec
Kl. 13.27
Ude
Korinth Hallen (inde)

Årslev BK (1)

TTLF
5. dec
Kl. 13.59
Ude
Korinth Hallen (inde)

Årslev BK (1)

KampprogramInde - U13 drenge C (2008) • Pulje 3

November 2020

Dalum IF (2)
21. nov
Kl. 13.15
Ude
Aarup Fritidscenter - Hal 1

Årslev BK (2)

Årslev BK (2)
21. nov
Kl. 13.39
Hjemme
Aarup Fritidscenter - Hal 1

Assens FC

Årslev BK (2)
21. nov
Kl. 14.03
Hjemme
Aarup Fritidscenter - Hal 1

Strib IF (1)

Aarup BK
21. nov
Kl. 14.27
Ude
Aarup Fritidscenter - Hal 1

Årslev BK (2)
December 2020

Årslev BK (2)
5. dec
Kl. 14.00
Hjemme
Aarup Fritidscenter - Hal 1

Dalum IF (2)

Assens FC
5. dec
Kl. 14.24
Ude
Aarup Fritidscenter - Hal 1

Årslev BK (2)

Strib IF (1)
5. dec
Kl. 14.48
Ude
Aarup Fritidscenter - Hal 1

Årslev BK (2)

Årslev BK (2)
5. dec
Kl. 15.12
Hjemme
Aarup Fritidscenter - Hal 1

Aarup BK

Spillerliste

profil
Alexander Simonsen
ingen img
Andreas Krogh Agergaard
ingen img
Daniel Larsen
ingen img
Elias Møller Rasmussen
profil
Emil Fakkenor
profil
Emil Riisom Pedersen
profil
Frederik Andersen
profil
Frederik Høy Thomsen
profil
Frederik Møller
profil
Frederik Wind
profil
Gustav Haastrup
profil
Hans Kristian Toftheyggj Lund
profil
Jakob Nørregren
ingen img
Johan Hartmann
profil
Johan Søndergaard
profil
Jonas Kragh
ingen img
Kristoffer Madsen
ingen img
Lucas Kjær
profil
Lucas Larsen
profil
Mads Köser
ingen img
Magnus Moncarz Hansen
profil
Malte Askebjerg
profil
Malthe Lunddal
profil
Marcus Jensen
profil
Mikkel Slot Bjufstrøm
profil
Noah Emil Freltoft Stenderup
profil
Noah Frede Vølund Skov
profil
Noah Kruse Malling
profil
Noah Tias Warming
profil
Patrick Bøgetoft Reymond
profil
Phillip Fagerlin
profil
Silas Hardorf
profil
Simon Nielsen
profil
Theis Nicolajsen
profil
Tobias Ellegaard Ipsen
profil
Valdemar Munck
profil
Vegal Khan
profil
Victor Juul Andersen
profil
Viktor Østrup-Mortensen