Menu

ÅRGANG 2008 - DRENGE U13

Velkommen til Årslev Boldklubs U13 drengeafdeling

Vores mål med træningen er:

- At skabe et stærkt kammeratskab blandt drengene
- At de bliver udviklet såvel fodboldmæssigt som socialt
- At skabe glæde og selvværd hos samtlige spillere,

samtidigt med at de bliver udfordret.

Hvad vil vi med drengene?:

Vi vil have nogle glade drenge, som dyrker fællesskabet, motion og selvfølgelig skal vi spille en masse fodbold. Vi skal selvfølgelig også vinde nogle kampe, men det gode kammeratskab er vigtigst.

Hvorfor:

Fordi det er vigtigt at dyrke motion, og samtidig skal vi jo spille fodbold resten af livet. 😉

 

Vil du melde dig til sammen med drengene?

Så tryk her: Indmeldelse i afdelingen og vælg så den rigtige afdeling.

Holdets stab

Holdleder
ingen pic
Mia Hardorf
Træner
ingen pic
Carsten Søndergaard
Træner
ingen pic
Henrik Vinther Ipsen
Træner
ingen pic
Simon Stenderup
Kampklar assistent
ingen pic
Jacob Larsen

StillingU13 Drenge Liga 2 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 729

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Engum UI 0 0 0 0 0
2 Haderslev FK 0 0 0 0 0
3 Hedensted IF 0 0 0 0 0
4 Næsby BK 0 0 0 0 0
5 Vejle B 0 0 0 0 0
6 Årslev BK 0 0 0 0 0

StillingU13 drenge B (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Dalum IF (1) 0 0 0 0 0
2 Herrested-Ørbæk BK 0 0 0 0 0
3 Kerteminde/Dalby 0 0 0 0 0
4 Kværndrup BK 0 0 0 0 0
5 Munkebo BK 0 0 0 0 0
6 Nyborg G & IF 0 0 0 0 0
7 Stenstrup IF 0 0 0 0 0
8 SUB Ullerslev 0 0 0 0 0
9 Årslev BK 0 0 0 0 0

StillingU13 drenge C (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 ERI 0 0 0 0 0
2 Gislev IF/Kværndrup 0 0 0 0 0
3 Ringe BK 0 0 0 0 0
4 Rudkøbing BK 0 0 0 0 0
5 SFF 2015 0 0 0 0 0
6 Stenstrup IF 0 0 0 0 0
7 Stjernen BK. 0 0 0 0 0
8 Thurø BK af 1920 0 0 0 0 0
9 TTLF 0 0 0 0 0
10 Årslev BK 0 0 0 0 0

StillingU13 Drenge Liga 1B (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 717

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Dalum IF 0 0 0 0 0
2 FC Sønderborg 0 0 0 0 0
3 Hjerting IF 0 0 0 0 0
4 MG & BK 0 0 0 0 0
5 Rødekro IF 0 0 0 0 0
6 Årslev BK 0 0 0 0 0

KampprogramU13 Drenge Liga 2 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 729

August 2020

Haderslev FK
15. aug
Kl. 13.00
Ude
Banerne ved Haderslev Idrætscenter

Årslev BK

Årslev BK
22. aug
Kl. 12.00
Hjemme
Netplan Arena

Hedensted IF

Årslev BK
27. aug
Kl. 18.00
Hjemme
Netplan Arena

Næsby BK

Engum UI
29. aug
Kl. 10.00
Ude
Engum Stadion

Årslev BK
September 2020

Vejle B
5. sep
Kl. 10.00
Ude
VB Parken

Årslev BK

KampprogramU13 drenge B (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 1

August 2020

Årslev BK
27. aug
Kl. 17.30
Hjemme
Netplan Arena

Herrested-Ørbæk BK
September 2020

Nyborg G & IF
6. sep
Kl. 11.00
Ude
Idrætscenter Nyborg

Årslev BK

Årslev BK
15. sep
Kl. 17.30
Hjemme
Netplan Arena

SUB Ullerslev

Årslev BK
20. sep
Kl. 10.30
Hjemme
Netplan Arena

Stenstrup IF

Kerteminde/Dalby
26. sep
Kl. 11.30
Ude
ALBANI Kerteminde Stadion

Årslev BK
Oktober 2020

Årslev BK
4. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Netplan Arena

Kværndrup BK

Dalum IF (1)
10. okt
Kl. 10.00
Ude
Dalum Stadion

Årslev BK

Årslev BK
24. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Netplan Arena

Munkebo BK

KampprogramU13 drenge C (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 1

August 2020

TTLF
23. aug
Kl. 10.00
Ude
Longelse Stadion

Årslev BK

Årslev BK
31. aug
Kl. 17.30
Hjemme
Netplan Arena

Thurø BK af 1920
September 2020

ERI
6. sep
Kl. 09.30
Ude
Rantzausminde Hallen (ude)

Årslev BK

Årslev BK
13. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Netplan Arena

Stjernen BK.

Årslev BK
20. sep
Kl. 11.30
Hjemme
Netplan Arena

Gislev IF/Kværndrup

Ringe BK
27. sep
Kl. 10.00
Ude
Ringe Stadion

Årslev BK
Oktober 2020

Årslev BK
3. okt
Kl. 10.30
Hjemme
Netplan Arena

Stenstrup IF

SFF 2015
10. okt
Kl. 10.30
Ude
Boe Byg Arena - Svanninge

Årslev BK

Årslev BK
24. okt
Kl. 10.30
Hjemme
Netplan Arena

Rudkøbing BK

KampprogramU13 Drenge Liga 1B (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 717

August 2020

Årslev BK
14. aug
Kl. 18.30
Hjemme
Netplan Arena

Rødekro IF

FC Sønderborg
21. aug
Kl. 18.30
Ude
Sønderborg Stadion

Årslev BK

Årslev BK
26. aug
Kl. 18.00
Hjemme
Netplan Arena

Dalum IF

Årslev BK
28. aug
Kl. 18.00
Hjemme
Netplan Arena

MG & BK
September 2020

Hjerting IF
5. sep
Kl. 11.00
Ude
Hjertinghus

Årslev BK

Spillerliste

profil
Alexander Simonsen
ingen img
Elias Møller Rasmussen
profil
Emil Fakkenor
profil
Emil Riisom Pedersen
profil
Frederik Andersen
profil
Frederik Høy Thomsen
profil
Frederik Møller
profil
Frederik Wind
profil
Gustav Haastrup
profil
Hans Kristian Toftheyggj Lund
profil
Jakob Nørregren
ingen img
Johan Hartmann
profil
Johan Søndergaard
profil
Jonas Kragh
ingen img
kristoffer madsen
profil
Lauritz Lysholdt-Andersen
ingen img
Lucas Kjær
profil
Lucas Larsen
profil
Mads Köser
profil
Malte Askebjerg
profil
Malthe Lunddal
profil
Marcus Jensen
profil
Martin Krogh Søe
ingen img
Max Frede Halkjær Jacobsen
profil
Mikkel Slot Bjufstrøm
profil
Noah Emil Freltoft Stenderup
profil
Noah Frede Vølund Skov
profil
Noah Kruse Malling
profil
Noah Tias Warming
profil
Oliver Larsen-Alsen
profil
Patrick Bøgetoft Reymond
profil
Phillip Fagerlin
profil
Sebastian liljensøe
profil
Sebastian Thuesen
profil
Silas Hardorf
profil
Simon Nielsen
profil
Theis Nicolajsen
profil
Tobias Ellegaard Ipsen
profil
Valdemar Munck
profil
vegal khan
profil
Victor Juul Andersen
profil
Viktor Østrup-Mortensen