Menu

ÅRGANG 2007 - PIGER U14

Vil du melde dig til sammen med pigerne?

Så tryk her: Indmeldelse i afdelingen og vælg så den rigtige afdeling.

Holdets stab

Træner
ingen pic
Maja Ilum
Træner
ingen pic
Thomas Fallemann

StillingU14 pige 8M (2007) - Forår 2021 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Fortuna Svendborg 5 5 0 0 15
2 Strib IF 5 4 0 1 12
3 Aarslev BK 5 3 0 2 9
4 Thurø BK af 1920 4 2 2 0 8
5 Brylle BK 4 2 1 1 7
6 Morud IF 4 2 1 1 7
7 Egebjerg Fodbold 4 2 1 1 7
8 Vindinge BK 4 2 0 2 6
9 Ringe BK 4 1 0 3 3
10 Krarup Espe Fodbold 5 0 1 4 1
11 Dalum IF 4 0 0 4 0
12 Hesselager Fodbold 4 0 0 4 0

StillingU14 Piger Liga 2 (2007) 11M - forår 2021 • Pulje 934

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Årslev BK 3 2 1 0 7
2 Broager UI / Gråsten B 3 2 0 1 6
3 Strib IF 3 1 1 1 4
4 Dalum/Næsby 4 0 3 1 3
5 MUIF/TSF 3 0 1 2 1

KampprogramU14 pige 8M (2007) - Forår 2021 • Pulje 1

April 2021

Aarslev BK
0 - 2
livescore
Hjemme
Netplan Arena

Egebjerg Fodbold

Hesselager Fodbold
0 - 3
Ude
Hesselager Stadion

Aarslev BK

Aarslev BK
UHT
Hjemme
Netplan Arena

Ringe BK
Maj 2021

Strib IF
4 - 1
Ude
Strib fritids- & aktivitetscenter

Aarslev BK

Krarup Espe Fodbold
1 - 2
livescore
Ude
Espe Hallen (ude)

Aarslev BK

Aarslev BK
15. maj
Kl. 11.00
Hjemme
Netplan Arena

Fortuna Svendborg

Vindinge BK
19. maj
Kl. 17.30
Ude
Vindinge Sportsplads

Aarslev BK

Aarslev BK
30. maj
Kl. 11.30
Hjemme
Netplan Arena

Thurø BK af 1920
Juni 2021

Brylle BK
3. jun
Kl. 18.15
Ude
Brylle Fritidscenter (ude)

Aarslev BK

Aarslev BK
14. jun
Kl. 18.00
Hjemme
Netplan Arena

Morud IF

Dalum IF
19. jun
Kl. 11.15
Ude
Dalum Stadion

Aarslev BK

KampprogramU14 Piger Liga 2 (2007) 11M - forår 2021 • Pulje 934

April 2021

MUIF/TSF
2 - 3
Ude
Tønder Sport- og FritidsCenter

Årslev BK

Dalum/Næsby
1 - 1
livescore
Ude
Dalum - Kunstgræsbane

Årslev BK

Årslev BK
5 - 1
livescore
Hjemme
Netplan Arena

Broager UI / Gråsten B
Maj 2021

Strib IF
9. maj
Kl. 11.00
Ude
Strib fritids- & aktivitetscenter

Årslev BK

Årslev BK
14. maj
Kl. 18.00
Hjemme
Netplan Arena

MUIF/TSF

Årslev BK
28. maj
Kl. 18.15
Hjemme
Netplan Arena

Dalum/Næsby
Juni 2021

Broager UI / Gråsten B
2. jun
Kl. 18.30
Ude
Aarsbjerg Idrætscenter

Årslev BK

Årslev BK
13. jun
Kl. 10.00
Hjemme
Netplan Arena

Strib IF

Spillerliste

profil
Alberte Bejlegård
ingen img
Amal Ibrahim
ingen img
Astrid Blok
ingen img
Emma Mortensen
profil
Emmalie Buhl Godtfredsen
profil
Freja Nørgaard
profil
Frigga Marie Fallemann Lund
profil
Isabella Elkjær
ingen img
Jasmin Vinston Ritz
profil
Laura Fie Brunebjerg
profil
Laura Kähler Knudsen
ingen img
Line Mørkholm Jakobsen
profil
Liva Laurine Hjorth Nielsen
ingen img
Lærke Vibæk
ingen img
Marie Pallesen
profil
Mathilde Juhl Kingo
profil
Melissa Wagner-Sørensen
profil
Naheed Hamzaei
profil
Patricia Rosenkrans
profil
Sandie Braun
profil
Sofia Esmann de Lemos
profil
Sofie Petersen
profil
Sofie Top
profil
Stine Brander Hansen
profil
Thilde Dandanell Hansen
profil
Zala Jabarzy