Menu

ÅRGANG 2006 - DRENGE U16

Vil du melde dig til sammen med drengene?

Så tryk her: Indmeldelse i afdelingen og vælg så den rigtige afdeling.

Holdets stab

Holdleder
profil
Tonny Schjødte
Holdleder
ingen pic
Anders Green
Træner
ingen pic
Carsten Juhl
Træner
profil
Michael Radoor

StillingU16 drenge Liga 2 (2006) 11M - Forår 2022 • Pulje 457

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Nyborg G & IF 10 7 1 2 22
2 Fraugde/Aarslev 10 5 2 3 17
3 Kolding B 10 4 3 3 15
4 Vojens/Sommersted 9 3 2 4 11
5 Tarup/Paarup IF 9 3 2 4 11
6 Røde Stjerne 8 3 1 4 10
7 SGI/SSK 8 1 1 6 4

StillingU16 Drenge Liga 3 (2006) 11M - Forår 2022 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Søhus Stige 7 5 0 2 15
2 Dalum IF 5 5 0 0 15
3 NØFF 7 4 0 3 12
4 MG & BK 7 2 0 5 6
5 OKS 6 2 0 4 6
6 Aarslev/Fraugde 6 1 0 5 3

StillingU16 drenge Liga 5 (2006) 11M/9M- Forår 2022 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Søndersø BK 8 6 2 0 20
2 KFUM.s BK 7 6 1 0 19
3 Strib IF 8 4 2 2 14
4 Kirkeby IF 5 4 1 0 13
5 Glamsbjerg IF 7 4 1 2 13
6 MG & BK 6 4 1 1 13
7 SFF 2015 6 2 1 3 7
8 Søhus Stige 8 2 0 6 6
9 Bogense G & IF 5 2 0 3 6
10 SUB Ullerslev 5 1 1 3 4
11 Aarslev/Fraugde 7 1 0 6 3
12 TTLF 9 1 0 7 3
13 B 1909 5 0 0 4 0

StillingDBU Fyns Ungdomspokal 2022 - U16 drenge • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Egebjerg Fodbold 3 3 0 0 9
2 Nyborg G & IF 2 2 0 0 6
3 Tarup/Paarup IF (1) 2 2 0 0 6
4 Morud IF (1) 2 2 0 0 6
5 Thurø BK af 1920 3 2 0 1 6
6 Røde Stjerne 2 1 0 1 3
7 Morud IF (2) 2 1 0 1 3
8 S.f.B-Oure FA 2 1 0 1 3
9 MG & BK (1) 2 1 0 1 3
10 Søhus Stige 1 0 0 1 0
11 Langeskov IF 1 0 0 1 0
12 Næsby BK 1 0 0 1 0
13 Fraugde/Aarslev 1 0 0 1 0
14 Dalum IF 1 0 0 1 0
15 MG & BK (2) 1 0 0 1 0
16 SFF 2015 1 0 0 1 0
17 NØFF 1 0 0 1 0
18 Tarup/Paarup IF (2) 1 0 0 1 0
19 OKS 1 0 0 1 0

KampprogramU16 drenge Liga 2 (2006) 11M - Forår 2022 • Pulje 457

Marts 2022

Fraugde/Aarslev
0 - 0
livescore
Hjemme
Ullerslev Stadion - kunstgræs

Nyborg G & IF

Røde Stjerne
1 - 2
livescore
Ude
Kunststofbanen, Hjalleseskolen

Fraugde/Aarslev

Fraugde/Aarslev
1 - 1
livescore
Hjemme
Bellinge Stadion - kunstgræs

SGI/SSK
April 2022

Vojens/Sommersted
3 - 1
livescore
Ude
Vojens Fritidscenter

Fraugde/Aarslev

Fraugde/Aarslev
2 - 1
livescore
Hjemme
Netplan Arena

Tarup/Paarup IF

Fraugde/Aarslev
5 - 1
livescore
Hjemme
Netplan Arena

Kolding B
Maj 2022

Nyborg G & IF
1 - 0
livescore
Ude
Idrætscenter Nyborg

Fraugde/Aarslev

SGI/SSK
0 - 2
livescore
Ude
Guldager Idrætscenter

Fraugde/Aarslev

Fraugde/Aarslev
1 - 0
livescore
Hjemme
Netplan Arena

Røde Stjerne

Fraugde/Aarslev
0 - 2
livescore
Hjemme
Netplan Arena

Vojens/Sommersted

Tarup/Paarup IF
29. maj
Kl. 13.00
Ude
Tarup/P. IF - Kunststofbane

Fraugde/Aarslev
Juni 2022

Kolding B
18. jun
Kl. 15.00
Ude
Mosevej Sportsplads

Fraugde/Aarslev

KampprogramU16 Drenge Liga 3 (2006) 11M - Forår 2022 • Pulje 1

April 2022

Aarslev/Fraugde
0 - 4
livescore
Hjemme
Netplan Arena

Søhus Stige

OKS
2 - 4
livescore
Ude
OKSON-Park

Aarslev/Fraugde
Maj 2022

Aarslev/Fraugde
1 - 2
livescore
Hjemme
Netplan Arena

NØFF

Aarslev/Fraugde
HHT
Hjemme
Netplan Arena

MG & BK

Søhus Stige
UHT
Ude
Rema 1000 Arena Søhus

Aarslev/Fraugde

Aarslev/Fraugde
3 - 6
livescore
Hjemme
Netplan Arena

OKS

NØFF
30. maj
Kl. 18.30
Ude
Munkebo Idrætscenter

Aarslev/Fraugde
Juni 2022

Dalum IF
2. jun
Kl. 18.45
Ude
Dalum Stadion

Aarslev/Fraugde

Aarslev/Fraugde
11. jun
Kl. 10.30
Hjemme
Netplan Arena

Dalum IF

MG & BK
14. jun
Kl. 18.30
Ude
MG & BK.s anlæg

Aarslev/Fraugde

KampprogramU16 drenge Liga 5 (2006) 11M/9M- Forår 2022 • Pulje 1

April 2022

Aarslev/Fraugde
0 - 1
livescore
Hjemme
Netplan Arena

MG & BK

Aarslev/Fraugde
2 - 3
livescore
Hjemme
Netplan Arena

Glamsbjerg IF

Aarslev/Fraugde
3 - 7
livescore
Hjemme
Netplan Arena

Søndersø BK

KFUM.s BK
UHT
Ude
KFUM-parken

Aarslev/Fraugde
Maj 2022

Strib IF
UHT
Ude
Strib fritids- & aktivitetscenter

Aarslev/Fraugde

Aarslev/Fraugde
6 - 0
Hjemme
Netplan Arena

Søhus Stige

TTLF
UHT
Ude
Tullebølle Stadion

Aarslev/Fraugde

Aarslev/Fraugde
24. maj
Kl. 17.45
Hjemme
Netplan Arena

SUB Ullerslev
Juni 2022

Aarslev/Fraugde
8. jun
Kl. 18.15
Hjemme
Netplan Arena

SFF 2015

Kirkeby IF
12. jun
Kl. 11.00
Ude
Kirkeby skole

Aarslev/Fraugde

Aarslev/Fraugde
20. jun
Kl. 18.00
Hjemme
Netplan Arena

Bogense G & IF

B 1909
26. jun
Kl. 11.00
Ude
B.1909s anlæg

Aarslev/Fraugde

KampprogramDBU Fyns Ungdomspokal 2022 - U16 drenge • Pulje 1

Maj 2022

Fraugde/Aarslev
0 - 2
livescore
Hjemme
Netplan Arena

Morud IF (1)

Spillerliste

profil
Albert Dybro
ingen img
Anders Lyse
ingen img
Andreas Ladefoged
ingen img
Christian Juhl
ingen img
Christian Lykke Green Sørensen
ingen img
Emil Lyder
profil
Faisal Jabarzy
ingen img
Gustav Brix Munk
ingen img
Gustav Søndergaard
profil
Jens Korsgaard
profil
Karl Emil Tander
ingen img
Laurits N. Seefeldt
profil
Lucas Tougaard
profil
Lukas Haarby
ingen img
Lukas Vestergaard
profil
Mads-Emil Buus Andersen
profil
Magnus Jørgensen
ingen img
Magnus Vilhelm Larsen
profil
Malthe Bjerregaard Schjødte
ingen img
Marcus Gamholdt
profil
Marcus Radoor
profil
Marcus Tougaard
profil
Mathias Bejerholm Jakobsen
ingen img
Mikkel Brogaard
ingen img
Mikkel Lønberg Larsen
ingen img
Niklas Bo Holst Jensen
profil
Noah Lungskov
profil
Noah Wallin
profil
Patrick Stage
ingen img
Rasmus Madsen
ingen img
Sebastian Barslund
ingen img
Simon Jørgensen
ingen img
Simon Lindekilde Rasmussen
profil
Simon Rasmussen
profil
Tobias Bejlegaard
ingen img
Tobias Falking Gårde Skou
ingen img
Tobias Timmermann
ingen img
Viktor Bakmann Riviere
profil
William Kirkegaard