Menu

ÅRGANG 2006 - DRENGE U12

Vil du melde dig til sammen med drengene?

Så tryk her: Indmeldelse i afdelingen

Holdets stab

Træner
ingen pic
Jan Skou Hansen

StillingU12 drenge A (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Tommerup BK 6 5 1 0 16
2 BBB 5 4 1 0 13
3 Fjordager IF 6 4 0 2 12
4 Strib IF 6 4 0 2 12
5 S.f.B. 6 3 0 3 9
6 Årslev BK 6 3 0 3 9
7 Tarup/Paarup IF 6 3 0 3 9
8 B 67 6 2 0 4 6
9 MG & BK 6 2 0 4 6
10 OB 6 1 1 4 4
11 Dalum IF (1) 7 0 1 6 1

StillingU12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Kirkeby IF 6 6 0 0 18
2 Horne f. Sp. 6 6 0 0 18
3 Faaborg BK & IF 6 3 1 2 10
4 Tranekær/Tullebølle IF 6 3 1 2 10
5 Marstal IF 4 2 0 2 6
6 Nr. Lyndelse / Søby F.C. 5 2 0 3 6
7 Korinth IF 5 2 0 3 6
8 Hesselager 7 1 2 4 5
9 Thurø BK af 1920 5 1 0 4 3
10 Årslev BK 4 1 0 3 3
11 Faldsled/Svanninge SG & IF 6 1 0 5 3

KampprogramU12 drenge A (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1

August 2017

Dalum IF (1)
0 - 3
Ude
Lars R. Jacobsen Park.

Årslev BK

Årslev BK
6 - 1
Hjemme
Netplan Arena

OB
September 2017

BBB
15 - 6
livescore
Ude
Bellinge stadion

Årslev BK

MG & BK
1 - 2
Ude
MG & BK.s anlæg

Årslev BK

Årslev BK
4 - 5
Hjemme
Netplan Arena

Tarup/Paarup IF

Årslev BK
5 - 6
Hjemme
Netplan Arena

Fjordager IF
Oktober 2017

Strib IF
1. okt
Kl. 10.00
Ude
Strib fritids- & aktivitetscenter

Årslev BK

Årslev BK
5. okt
Kl. 18.00
Hjemme
Netplan Arena

S.f.B.

Tommerup BK
11. okt
Kl. 17.30
Ude
Tommerup Stadion

Årslev BK

Årslev BK
26. okt
Kl. 17.30
Hjemme
Netplan Arena

B 67

KampprogramU12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1

August 2017

Tranekær/Tullebølle IF
10 - 2
Ude
Tullebølle Stadion

Årslev BK

Nr. Lyndelse / Søby F.C.
12 - 2
Ude
Carl Nielsen Hallen

Årslev BK
September 2017

Årslev BK
2 - 6
Hjemme
Netplan Arena

Korinth IF

Hesselager
3 - 4
livescore
Ude
Hesselager Stadion

Årslev BK

Kirkeby IF
24. sep
Kl. 10.00
Ude
Kirkeby skole

Årslev BK

Årslev BK
27. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Netplan Arena

Faldsled/Svanninge SG & IF
Oktober 2017

Årslev BK
3. okt
Kl. 17.30
Hjemme
Netplan Arena

Faaborg BK & IF

Marstal IF
7. okt
Kl. 11.35
Ude
Marstal Stadion

Årslev BK

Thurø BK af 1920
10. okt
Kl. 17.30
Ude
Thurø Stadion

Årslev BK

Årslev BK
28. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Netplan Arena

Horne f. Sp.

Spillerliste

ingen img
Albert Dybro
ingen img
Anders Thore Hansen
profil
Christian Lykke Green Sørensen
profil
Faisal Jabarzy
ingen img
Frederik Moll
ingen img
Gustav Søndergaard
ingen img
Lucas Schou Corfitzen
ingen img
Mads-Emil Buus Andsersen
ingen img
Magnus Kornbech
ingen img
Noah Simonsen
ingen img
Simon Rasmussen
ingen img
Thomas Bech Andersen
ingen img
Tobias Bejlegaard
ingen img
Tobias Falking Gårde Skou
ingen img
Tobias Lindegård
ingen img
William Pors

Næste kampU12 drenge A (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1

Ude mod
Strib IF
1. okt
Kl. 10.00
Strib fritids- & aktivitetscenter
U12 drenge A (født 2006) - Efterår 2017 - Pulje 1

Næste kampU12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1

Ude mod
Kirkeby IF
24. sep
Kl. 10.00
Kirkeby skole
U12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 - Pulje 1